Kurzové sázky

obrázek

Value bets

  • 24.05.2021 13:48
  • 412x

Jednou z cest k ziskovému sázení je Value bets.

 

Value bets - to jsou sázky na výhodné kurzy. Máme zde větší šanci na výhru, než naznačují kurzy sázkových kanceláří. 

Neznamená to ale, že vyhrajeme každou sázku, kterou vsadíme. V tomto systému nejde o krátkodobé zisky – ale vždy o zisk dlouhodobý.

Je důležité vědět, co můžeme očekávat.

Sázení na výhodné kurzy není bez rizika. Stále prohrajeme přibližně polovinu všech sázek, které vsadíme, protože nepokrýváme sázkou všechny výsledky hry.

Rozptyl existuje a občas budeme muset čelit poklesům. Nemůžeme očekávat hladkou křivku zisku. V určitém časovém horizontu však budeme profitovat, protože sázíme na sázky s očekávanou kladnou hodnotou. 

Je potřeba vypořádat se s kolísající křivkou zisku, která se může zdát skličující a nespravedlivá. U těchto sázek je to nevyhnutelné a pokud to nevzdáme, budete ziskoví.

Pro stanovení velikosti sázek se využívá Kellyho kritérium, což je sázková strategie, která vypočítává optimální vklad pro maximální růst bankrollu.

U velikosti sázek Kelly se jedná o rovnováhu mezi očekávaným ziskem a rizikovými penězi. Menší procento způsobí, že budeme riskovat mnohem méně peněz, zatímco své zisky snížíte jen nepatrně.

30% Kelly bývá optimální – čím vyšší, tím to vede k velmi vysoké odchylce, strmějšímu čerpání s velmi malým nárůstem zisku.

 

Určení value u konkrétního zápasu je celkem složitý proces, kterému se v tomto článku nebudeme věnovat. K hledání zápasů s „value“ kurzy existuje specializovaný software a pokud chceme „aktuální“ value, jde celkem o finančně náročnou investici.

 

Ukazuje se, že pouze důslednost a dlouhodobý přístup, je cestou k investování do sportu.

Je to maraton, ne sprint. Na cestě jsou také špatné časy, to je nevyhnutelné. Ale dlouhodobý přístup vždy zvítězí .