Loterie

obrázek

Loterijní syndikát

  • 07.02.2023 16:19
  • 86x

LOTERIJNÍ SYNDIKÁT

 

informace k syndikátu :  ZDE

 

Jedná se o skupinu lidí, kteří si mezi sebou sjednali pravidla skupinové hry.

Vklady z vlastních zdrojů investují dle dohodnutých pravidel do některé z loterií.

V podstatě se jedná o společnou sázku, kdy „ loterijní syndikát „ není platnou právní úpravou považován za právnickou osobu. To znamená, že nedisponuje právní subjektivitou.

Jedná se o soukromoprávní smlouvu, kdy právní vztahy mezi jednotlivými účastníky loterijního syndikátu jsou ryze závazkového charakteru. Nevzniká zde žádná právnická osoba, účelové sdružení majetku ani jiná právní entita.

Při formulaci práv a povinností účastníků loterijního syndikátu není porušen zákon, veřejný pořádek ani dobré mravy.

Pokud se jedná o výhry v „loterijním syndikátu „ tak dle dohodnutých pravidel není nutné, aby byly jednotlivé části výhry předávány účastníkům loterijního syndikátu na základě nějaké další smlouvy (např. darovací), neboť sama smlouva o loterijním syndikátu představuje dostatečný právní titul pro tyto finanční přesuny.

Případná výhra je mezi účastníky loterijního syndikátu rozdělována dle předem sjednaných pravidel.

Jednotliví účastníci loterijního syndikátu se stávají vlastníky poměrných částí výhry již v okamžiku, kdy jsou připsány na bankovní účet manažera, přičemž tyto částky jsou následně manažerem z jeho bankovního účtu pouze přerozděleny na bankovní účty účastníků loterijního syndikátu.

V okamžiku připsání výhry na bankovní účet manažera loterijního syndikátu, se předmětná finanční částka rozdělí mezi účastníky loterijního syndikátu dle sjednaných pravidel.

V zahraničí je o loterijní syndikáty velký zájem. V loterii Eurojackpot účastníci při vysokých Jackpotech získávají velmi zajímavé výhry.

 

Pokud se do společné sázky EuroJackpotu zapojí 500 sázkařů a každý investuje do jedné sázky 25,- Kč, tak je možné vsadit 208 sloupců společné sázky.

V případě hlavní výhry by každý získal minimálně cca 500 000,- Kč a to při nejnižším možném Jackpotu ( 10 mil. € ).

Např. k 31.1.2023 bylo v EuroJackopu možné vyhrát Jackpot ve výši 2 478 000 000,- Kč. V tomto případě by každý účastník získal cca 5 000 000,- Kč.

Dokážeme konkurovat zahraničním loterijním syndikátům ?

Prostředky a sílu na to určitě máme. Přidejte se !

www.spolecnasazka.cz