Sportka

obrázek

jak vsadit

  • 12.04.2019 21:42
  • 237x

Sportka

Tato loterie je jednou z nejstarších a nejoblíbenějších v České republice – losuje se šest čísel z čtyřiceti devíti a jedno číslo jako dodatkové.

Jak vsadit Sportku

Sázenka obsahuje 10 sloupců – máte možnost volby vsadit jeden nebo až deset sloupců. V každém sloupci vyberte 6 čísel nebo je možné použít náhodný tip. Když vyplníte všech 10 sloupců a zároveň hrajete doplňkovou hru Šanci, můžete vyhrát Superjackpot. Zvolte si den slosování. Losuje se každou středu a neděli. Při losování probíhají dva tahy. Vyplněnou sázenku podejte v prodejních místech Sazky. Potvrzení o sázce důkladně uschovejte. Slouží jako doklad v případě výhry a bez něho vám nebude případná výhra vyplacena.

Sportka na internetu – sázení on-line. Zaregistrujte se na webu společnosti Sazka a podávejte sázky Sportky on-line.

Do kdy je možné vsadit

Ve dnech, kdy dochází k losování (středa a neděle) je možné vsadit poslední sázkové tikety do 19:00 hodin.

Kdy probíhá losování

Každou středu a neděli od 20:00 hodin – mimořádné losování Sportky probíhá v nepravidelných intervalech vždy v pátek.

Cena loterie

  • jeden sloupec loterie Sportka - 20,- Kč
  • doplňková hra Šance - 20,- Kč
  • plná sázenka + Šance - hrajete o Superjackpot - 220,- Kč

Superjackpot

Pokud chcete vyhrát hlavní výhru ( Superjackpot ), musíte vsadit „celý“ tiket za 220,- Kč, uhodnout všechna vylosovaná čísla v 1. nebo 2. tahu a dále musíte uhodnout minimálně poslední číslo Šance.

Šance

Doplňková hra, při které uzavíráte sázku na koncové sériové šestičíslí sázenky loterie Sportka. Této hry se můžete účastnit, ale nemusíte. Rozhodnutí je jen na vás.

 

Průběh losování

Losování 1. a 2. tahu  probíhá každý z jednotlivého osudí. Losuje se šest čísel + jedno dodatkové číslo v rozsahu od 1 do 49.

Třetí speciální osudí je rozděleno na šest dílů, v každém dílu je sada deseti míčků s čísly od 0 do 9. Vylosovaná čísla ze všech šesti částí osudí tvoří výherní kombinaci, které se říká Šance.

Všechny vklady na jednotlivé losování se sečtou a 50% z nich je rozděleno do výherních pořadí dle přesně stanoveného postupu.

Mimořádná sportka

V průběhu roku v přesně stanovené dny probíhá mimořádné slosování loterie Sportka, které se přidává ke klasickému středečnímu a nedělnímu slosování.